Projekt „Toleranciju prakticiraj, nasilje preveniraj!“

U razdoblju od veljače do travnja 2018. godine u OŠ Banija provodit će se Projekt Hrvatskog saveza slijepih s ciljem prevencije vršnjačkog nasilja među djecom viših razreda osnovne škole, uključujući djecu s oštećenjem vida.

Projekt sufinancira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a partner na projektu je Dramski studio slijepih i slabovidnih "Novi život".

Aktivnosti Projekta su usmjerene na povećanje informiranosti djece sa i bez oštećenja vida, njihovih roditelja i odgojno-obrazovnih djelatnika o nasilju i negativnim posljedicama koje ono nosi, te o važnosti prihvaćanja različitosti, povećanje kompetencija u prepoznavanju nasilnih oblika ponašanja, pravodobnom i pravilnom reagiranju te nenasilnom rješavanju sukoba.

U našoj školi provest će se ciklus od 6 interaktivnih predavanja i radionica za djecu viših razreda na temu prepoznavanja nasilja, ulogu koju u njegovom nastanku ili sprečavanju imaju moderne tehnologije te povećanje odgovornog ponašanja,  socijalnih vještina i kompetencija kroz učenje o nenasilnom rješavanju sukoba.

Osim za učenike provest će se radionice i za nastavno osoblje.

Radionice će provoditi Mateja Rajnović, socijalna radnica s iskustvom rada s osnovnoškolskom djecom i djecom s invaliditetom.

objavio: Dijana Grginčić   datum: 20. 2. 2018.