Karlovački vrtuljak 2016.

U organizaciji Društva Naša djeca Karlovac, tijekom osam dana, najmlađima će biti ponuđene brojne radionice i aktivnosti na različitim gradskim lokacijama i u školama.

Cilj Vrtuljka je potaknuti i organizirati akcije i aktivnosti s djecom i za djecu kroz različite radionice, igru i zajedničko druženje. Želja je osvijestiti važnost međusobnog poštivanja i tolerancije, bez obzira na različitosti, probuditi interes djeci našeg grada za bavljenjem kulturnim sadržajima i kvalitetnim provođenjem slobodnog vremena.

Karlovački vrtuljak se sad već tradicionalno otvara na Majčin dan ispred Gradskog kazališta Zorin dom 8. svibnja 2016. godine.

U prigodnom programu ispred Gradskog kazališta Zori dom sudjelovala je i naša nastavnica Danijela Jurac sa UO Lepeza.

Učenici naše škole također sudjeluju u aktivnostima Karlovačkog vrtuljka, a nekolicina nastavnika naše škole voditelji su zanimljivih radionica.

Raspored : http://www.karlovac.hr/UserDocsImages//2016/dokumenti/clanci//PROGRAM%20KARLOVA%C4%8CKOG%20VRTULJKA%202016..pdf

Opis radionica: http://www.karlovac.hr/UserDocsImages//2016/dokumenti/clanci//OPISI%20RADIONICA.pdf

ponedjeljak - MIRISI

utorak - GLAS, SLOVO, RIJEČ, JEZIK

srijeda - POGLED

četvrtak - DODIR

petak - ZVUK

subota - POKRET

MIRISI

Zrak

Voditeljica: Ankica Veseljić

Nastavnica Veseljić vodila je radionicu u kojoj su učenici ispitivali svojstva zraka i dokazivali njegove sastojke. Tako je 4.a, zajedno sa nastavnicom Ivonom Bosiljevac, kroz praktični rad u skupinama, dokazivao da zrak ima volumen te glavne sastojke zraka a ispitivali su i njegova svojstva. Učenici su također naučili kako izraditi priručni aparat za gašenje požara.

Mirisni turski

voditeljica: Linda Al Rajabi

S ciljem razvijanja interesa za turski jezik, učenici 4.b razreda zajedno sa nastavnicom Mirjanom Ogorec mogli su na radionici čuti zanimljive priče o turskoj prošlosti ali i naučiti korisne fraze koje će pomoći u komunikaciji kada naiđu na Šeherezadu ili Sulejmana.

GLAS, SLOVO, RIJEČ

Tajnopis

Voditeljica: Daniela Marčetić

Grupa darovitih učenika na radionici tajnopisa upoznala se sa pojmovima kriptografije a naučili su šifrirati i dešifrirati poruke. Kako napraviti nevidljivu tintu? Što je to Cezarova šifra? Pitanja su koja su učenici postavili a tijekom radionice im je voditeljica praktično i pokazala.

Riječ po riječ u Zvijezdi

Voditelj: Dubravko Halovanić

S ciljem upoznavanja Zvijezde i njenih sadržaja, učenici naše škole ( 7. i 8. razredi ) zajedno s nastavnicama Mandić i Žunac Ribičić  istu su i posjetili.

Svoj sastanak započeli su kod Žabe, a zatim su prošetali alejom do Sokolskog doma, zvijezdom, Radićevom, Haulikovom do velike vojarne uz pričanje povijesnih priča o Zvijezdi i Karlovcu. Sve im je to prenio Dubravko Halovanić.

Vrijeme je za priču o... različitostima

10.5.2016. godine učenici 1.b razreda zajedno s učiteljicom Željkom Bajac nazočili su radionici Priče o različitostima u dječjoj knjižari Knjiguljica.

Iz priče Žabac i stranac naučili su što su to predrasude, tj. da nikoga ne procjenjujemo prema vanjskom izgledu već ga najprije moramo upoznati da bismo znali kakav je kao osoba. Učenici su likovnim radovima izrazili različitosti među ljudima. Puno toga su naučili i pri tome se i zabavili.

DODIR

Kreiramo pričostop

Voditeljica: Iva Bartolčić, Maja Kurs, Nevena Zuber

Učenici 1.a razreda zajedno s nastavnicom Vesnom Jakin  12.05. 2016. posjetili su Dječju knjižaru Knjiguljicu. Učenici su se upoznali s različitim materijalima, teksturama i bojama, razvijali i poticali finu
motoriku ali se i kreativno izražavali i stvarali. Što je to pričostop                      ( straničnik ) i čemu služi ipak ćete morati pitati naše učenike.

Na istoj radionici bili su i učenici 2.a i b. razreda zajedno s nastavnicama Dedić i Sila.

objavio: Dijana Grginčić   datum: 9. 5. 2016.