Joško i Magdalena među najuspješnijim čitačima

U Ilirskoj dvorani Gradske knjižnice Ivan Goran Kovačić održano je 5. županijsko natjecanje u čitanju naglas.

Cilj natjecanja je poticanje i popularizacija knjige i čitanja te razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju. Na njemu je sudjelovalo 23 učenika,  probranih i vrsnih čitača iz 13 osnovnih škola s područja Karlovačke županije. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu:  Sandra Jurić (gimnazijska profesorica), Ivana Francišković Olrom  (spisateljica za djecu i mlade) i Mario Šimić (diplomirani knjižničar) odabralo je 6 najuspješnijih natjecatelja u dvije kategorije.

Magdalena Panić, učenica 4.b razreda, osvojila je 2. mjesto u mlađoj kategoriji. Magdalena je bez greške i s puno emocija pročitala zahtjevan ulomak iz Šume Striborove naše poznate spisateljice Ivane Brlić Mažuranić.

Uspjeh naše škole još je veći jer je Joško Željeznjak,učenik 8.a razreda, u oštroj konkurenciji osvojio 1. mjesto u starijoj kategoriji. On se predstavio svojom interpretacijom književnog djela Tajni dnevnik Adriana Molea engleske spisateljice Sue Townsend. Joško je duhovitim i izražajnim interpretativnim čitanjem bio najbolji u starijoj kategoriji.

Čestitamo našim učenicima  što su se plasirali među najuspješnije županijske čitače u obje kategorije. Ponosni smo što će učenik naše škole, Joško Željeznjak,  predstavljati  Karlovačku županiju na nacionalnom natjecanju u Sisku.

Pripremila: Darinka Vučković

objavio: IVONA BOSILJEVAC   datum: 31. 10. 2017.