Svjetski dan voda 2021.

Ovaj smo vikend i službeno zakoračili u proljeće, a tjedan započeli obilježavanjem Svjetskog dana voda – 22.3. Već je poznato kako se ovaj dan u svijetu obilježava s ciljem podizanja svijesti o očuvanju i vrijednosti vode. Naše male vrijedne ruke i glavice dobro znaju što voda znači i stoga će jednog dana svojim sposobnostima i znanjem moći voditi ozbiljnu borbu za očuvanjem ovog nezamjenjivog resursa.

Upravo to dokazuju naše učenice GLOBE skupine. Tako su Marina, Marta, Magdalena i Vita sudjelovale na međunarodnom virtualnom obilježavanju Svjetskog dana voda pod nazivom Rivers in Spring. Predstavile su hidrološka mjerenja koja se kroz školski GLOBE program, a prema GLOBE protokolima provode na rijeci Kupi već osamnaest godina. Također su ukratko predstavile istraživačke radove koji su proizašli iz naših mjerenja i opažanja na rijeci Kupi, a od velike su važnosti za našu lokalnu zajednicu. Valja napomenuti kako su naše učenice uz dr. sc. Mirelu Sertić Perić uspješno predstavile Hrvatsku na ovom simpoziju.

Video pogledajte ovdje

Naši najmlađi, učenici od 1. do 4. razreda matične i područnih škola kao i boravkaši sa svojim su učiteljima i knjižničarkom napravili veliku slagalicu. Svaki je razred i grupa odabrao svoj način, tehniku i izričaj kojim su pokazali što sve znaju o vodi u prirodi, kućanstvu, našim karlovačkim rijekama te s nama podijelili zanimljivosti i poruke. Njihovi radovi čine mozaik odnosno slagalicu koja je izložena u školi, ujedno i objavljena na stranici društvene mreže tvrtke Vodovod i kanalizacija d. o. o. Karlovac.

plakat_sdv_2021-png.jpg (990.66 KB)

objavio: Antonija Mastelić Milanović   datum: 22. 3. 2021.