Orijentacijsko natjecanje u Šumarskoj i drvodjeljskoj školi

Naše GLOBE-ovke Anja Bosnić 6.r, Tea Krivošić 7.r. i Marija Bekić 7.r. sudjelovale su na orijentacijskom natjecanju koje je organizirala Šumarska i drvodjeljska škola iz Karlovca.

Povodom Svjetskog dana voda i Svjetskog meteorološkog dana naše učenice sudjelovale su na orijentacijskom natjecanju za učenike osnovnih i srednjih škola koje provode Program GLOBE.

Orijentacijsko natjecanje su organizirali i pripremili učenici i profesori Šumarske škole koja već više od 20 godina provodi GLOBE program u svojoj školi.

Ovo natjecanje bila  je odlična priprema za sve učenike našeg regionalnog centra Karlovac koji će se plasirati na Državnu smotru i natjecanje GLOBE škola u svibnju.

Naše učenice na natjecanju su osvojile 1. mjesto među osnovnim školama te sveukupno 3. mjesto.

Čestitamo našoj GLOBE ekipi!

objavio: Ankica Veseljić   datum: 24. 3. 2019.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.