ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ

Učenici i učitelji OŠ Banija zajedno s područnim školama Hrnetić i Donje Mekušje 25. listopada uključili su se u kolektivnu akciju sadnje "Zasadi drvo, ne budi panj".

Riječ je o građanskoj inicijativi koja je pokrenuta s idejom da svatko može zasaditi stablo i tako pridonijeti poboljšanju vlastite životne sredine, ujedno i borbi protiv klimatskih promjena. Želi se potaknuti građane, udruge, tvrtke i ustanove da samostalno ili u suradnji s lokalnim jedinicama samouprave u tri dana, 25. 26. i 27. listopada diljem Hrvatske zasade što više stabala i time istaknu važnost i dobrobit drveća i zelenila, osobito u urbanim sredinama.

Učenici i učitelji naše škole su u petak zasadili ukupno 16 sadnica. Po dvije forzicije, lovorvišnje i tuje koje su nam donirale Hrvatskih šume. Jedan jasen, tri bora, četiri smreke i dvije breskve  koje je donirao naš domar Branko.

Našem šarolikom društvu želimo što brži rast!

Hvala svim vrijednim učenicima i učiteljicama te donatorima sadnica.

Kad se male ruke slože, drvca se brzo množe! Pokreni se, ne budi panj!

objavio: Ankica Veseljić   datum: 27. 10. 2019.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.