"Zasadi stablo, ne budi panj"

Učenici, članovi GLOBE skupine i učitelji OŠ Banija zajedno s područnim školama Hrnetić i Donje Mekušje uključili su se u kolektivnu akciju sadnje "Zasadi stablo, ne budi panj".

Akcija sadnje drveća započela je kao građanska inicijativa 2019. godine kako bi sudionici u svojim mjestima diljem Hrvatske zasadili što više stabala te ozelenili svoje životne i radne sredine. Ove godine akcija se provodila diljem Republike Hrvatske u razdoblju od 1. do 7. ožujka 2021.

Učenici i učitelji zajedno s vrijednim domarima naše škole zasadili su ukupno 25 sadnica jabuka, šljiva, krušaka i breskvi koje je donirala trgovina Bublić.

Sadnice su nakon sadnje označene digitalno kartografski na stranici https://panj.crogis.hr/ ; označeni  su poligoni sadnje s nazivima lokacija, brojem i vrstom zasađenog materijala te slikama sadnje.

Matična škola OŠ Banija (dan sadnje 3.3.2021.)

PŠ Donje Mekušje i PŠ Hrnetić (dan sadnje 4.3.2021.)

Drago nam je da smo bili dio ove lijepe akcije i veselimo se prvim plodovima naših voćaka. Tako ćemo nakon prve berbe zbilja moći zapjevati :  "Kruška, jabuka, šljiva, kaže mala Iva, to je voće slatko, jeo bi ga svatko. Kruška, jabuka, grožđe, kada jesen dođe, tada voće zrije, dječici se smije."

objavio: Ankica Veseljić   datum: 6. 3. 2021.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.