Oproštaj od GLOBE generacije 2018./2022.

U utorak 14. lipnja 2022. imali smo dirljivi oproštaj od osmašica koje su se uključile u izvannastavnu aktivnost GLOBE još u petom razredu.

Jedna divna generacija mladih ljudi i GLOBE-ovaca odlazi iz naše škole u neke nove izazove. Nadam se da će vam znanja i vještine koje ste stekle u ove četiri godine radeći GLOBE Program pomoći u daljnjem školovanju i životu.

Mi ćemo vas se sjećati s ponosom jer ste bile vrijedne, odgovorne, znatiželjne, inovativne i hrabre.

Snimile ste puno lijepih videa, sudjelovale ste na brojnim međunarodnim webinarima i izazovima, poslale ste u GLOBE bazu tisuće podataka, radile ste istraživačke projekte i predstavljale svoju školu na GLOBE državnim natjecanjima i smotrama. Osvojile ste brojana priznanja, nagrade i zahvalnice i bile ste na ponos svojim mentoricama i školi.

Imena koje će zauvijek ostati zapisana u GLOBE bilježnici i mojem srcu su: Marina Ćosić, Vita Čurčija, Marta Turković, Sara Škaljac, Magdalena Panić, Ema Vojak, Dora Bijelić, Ema Kralj i Mara Petančić.

Vaša učiteljica Ankica Veseljić

objavio: Ankica Veseljić   datum: 15. 6. 2022.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.