Noć knjige u našoj školi

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kojoj je glavni cilj potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega. Osim Noći knjige obilježavamo i Svjetski dan knjige i autorskih prava 23. travnja te Dan hrvatske knjige 22. travnja.

Svake godine plakate i straničnike krasi novo lice, a kako je ovogodišnja tema Kad je prizma kataklizma: knjige za izazovna vremena, glavni lik je Gjuro Nachitanovicz, knjigosaur koji se sklanja pred vlastitom apokalipsom u knjige.

U Noći knjige prijavljeno je više od 1150 programa u čak 120 osnovnih i 45 srednjih škola, 40 vrtića, 240 narodnih knjižnica te brojnih knjižara, antikvarijata, fakulteta, učeničkih domova,  a među njima je i naša škola:

Ove godine slavimo 150. obljetnicu rođenja Ivane Brlić-Mažuranić pa smo za učenike šestih razreda pripremili kviz o Ivani i njezinim djelima Šuma Striborova i Kako je Potjeh tražio istinu.

Na kvizu je bilo poučno i zabavno, kako za natjecatelje tako i za publiku, koja je navijala za svoje razredne prijatelje. Na kraju je  najuspješnija bila Miriam dok su drugo mjesto podijelili Lukas i Josipa, svi iz 6.a razreda.

Na ulazu u školsku knjižnicu postavljena je Knjižnična mozgalica koju su učenici mogli riješiti metodom asocijacije, zabaviti se te pronaći odgovor.

Glagoljaška grupa se i ovaj puta uključila u manifestaciju te su izradili plakate s glavnim likovima iz Šume Striborove. Njihovi kreativni radovi krasit će školski hodnik.

Učenici 5.b razreda i članovi čitateljskog kluba u pratnji učiteljica posjetili su Gradsku knjižnicu „Ivan Goran Kovačić“ i sudjelovali na književnom susretu s Davorom Schunkom, autorom brojnih slikovnica i stripova za djecu, od kojih je najpoznatiji svima dobro znani profesor Baltazar

Aktivnosti su bile različite, ali je svima bila zajednička čarolija stvaranja, druženja i čitanja knjiga.

objavio: Darinka Vučković   datum: 23. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »