Korisnik:

SAT  VRIJEME
8.  14.00 - 14.45

PRODUŽENI BORAVAK OSNOVNE ŠKOLE BANIJA

U produženom boravku OŠ Banija rade učiteljice Maja Novosel i Mirta Besednik Talajić.

Produženi boravak je neobavezni oblik neposrednog odgojno-obrazovnog rada koji se provodi nakon ili prije redovne nastave.

Naglasak se stavlja na važnost pisanja domaćih zadaća, utvrđivanja obrađenih sadržaja i proširivanja stečenih znanja. Roditelji uključuju djecu u program PB-a zbog sigurnosti i kvalitetnog zbrinjavanja pod nadzorom stručnog voditelja – dipl. učitelja RN.

U OŠ Banija, produženi boravak počeo je sa radom u siječnju 2009. godine.

Od ove školske godine, 2021./2022., u produženi boravak ponovno su uključeni učenici od 1. do 4. razreda. Rad je organiziran nakon redovne nastave od 11:30 do 16:30 sati.

Rad u produženom boravku obuhvaća:

1. OBRAZOVNO PODRUČJE (pisanje domaćih zadaća, ponavljanje i utvrđivanje obrađenog gradiva, uvježbavanje i sl.)

2. ODGOJNO PODRUČJE

3. SLOBODNO VRIJEME dijelimo na :

a) kulturno - umjetničko područje koje obuhvaća literarne, likovne i glazbene radionice ( stvaranje priča i pjesama, didaktičke igre riječima i rečenicama, dramatizacije tekstova, ilustriranje priča, crtanje, slikanje, modeliranje, dizajn, pjevanje, plesanje, slušanje glazbe, upoznavanje s različitim medijima - dječji tisak, Internet, dokumentarni, igrani i animirani filmovi i sl.)

b) radno - tehničko područje koje obuhvaća male istraživačke projekte,  rad na računalima, oblikovanje uporabnih predmeta, uređenje panoa, prigodne radionice…

c) sportsko - rekreacijsko područje koje obuhvaća igre na otvorenom (elementarne igre, momčadske igre, dječji sportovi, štafetne igre, šetnje, igre po slobodnom izboru) i igre u zatvorenom ( društvene igre, igre koncentracije i zapažanja, igre oponašanja)

Na početku školske godine, roditelji potpisuju Ugovor sa školom kojim se obvezuju na plaćanje prehrane i subvencije u produženom boravku. Djeca dobivaju dva obroka, ručak i užinu u skladu sa zdravom prehranom što se u našoj školi i provodi. Cijena prehrane iznosi 15,00 kn po danu. Mjesečna subvencija za produženi boravak iznosi 150,00 kuna. Sufinanciranje produženog boravka odnosi se na 10 mjeseci u godini (za vrijeme trajanja nastave).

Potreba i interes roditelja za produženim boravkom svake godine  su sve veći iz više razloga.

Djeca su na sigurnom i uz stalni nadzor učiteljica izvršavaju svoje obveze.

Pored obrazovnog dijela sustavno se radi i na odgoju djece.

Dakle, osim izvršavanja primarnih zadaća, produženi boravak stavlja naglasak na kulturnom, estetskom, razvojnom, domoljubnom i rodoljubnom segmentu napretka učenika, pokušava svakog učenika pripremiti za dostojnu integraciju u suvremeno društvo.

VELIKI TRUD MALIH "BORAVKAŠA"

Učenici produženog boravka već su mnogo puta dokazali da, iako su mali, mogu činiti velika djela. Potrebna je samo dobra volja, malo truda i sivilo postaje šarenilo. Sudjelujemo  u raznim radionicama i radnim akcijama. Planova imamo jako puno i jedva čekamo da ih realiziramo. Kako slika govori više od riječi, naša umjetnička djela možete pogledati  na fotografijama.

« Listopad 2021 »

Prognoza vremena

Ispis statistike od 24. 8. 2018.

SVE ZA ŠKOLU
 • CARNet