Karlovački vrtuljak - „Živimo zajedno, ali s razlikama“.

I ove godine u organizaciji Društvo "Naša djeca" Karlovac organizira "Karlovački vrtuljak i to u razdoblju od 10.05.-17.05.2015. Kroz različite aktivnosti svoje talente, znanja i interese pokazali su i naši učenici.

Učenici su mogli odabrati radionice koje su organizirane kroz različite teme:

DODIR,

GLAS, SLOVO, RIJEČ, JEZIK,

MIRIS,

ZVUK,

POGLED,

POKRET,

Cilj ove manifestacije je potaknuti i organizirati akcije i aktivnosti s djecom i za djecu kroz različite radionice, igru i zajedničko druženje te ukazati na važnost međusobnog poštivanja i tolerancije, bez obzira na različitosti. Osim toga, želja je probuditi interes djeci za bavljenjem kulturnim sadržajima i kvalitetnim provođenjem slobodnog vremena.

U ČEMU SU TO SVE SUDJELOVALI NAŠI UČENICI - POGLEDAJTE I PROČITAJTE!

"Velik broj djece od prvog do osmog razreda, okupilo se u sportskoj dvorani svoje škole kako bi otkrili čarobni svijet stolnog tenisa. Ravnatelj Danko Pavlačić s razlogom nije skidao osmjeh s lica, jer takav odaziv teško da je imala ijedna osnovna škola u županiji. Profesor tjelesnog odgoja Zoran Gledić, znalački je usmjeravao pozornost učenika ka stolu za stolni tenis. Malu školu stolnog tenisa predstavili su Ivan Klarić, Domagoj Pavlačić i Karlo Mateša. Toj trojici vrsnih poznavatelja ove igre, drugoj na svijetu po brojnosti igrača, pridružilo se i desetak učenica i učenika, kojima je ovo bio prvi dodir s reketima, mrežicom i lopticom. Uz gromoglasno navijanje i bodrenje školaraca, upoznali su sport kojim će se svi moći baviti u novoj školskoj godini. Naime, na nepunih sto metara od škole, otvara se stolnoteniska škola, jedina u Karlovcu. Stručni treneri STK Karlovac 2013, pomoći će gradu dosegnuti sportske visine u ovom planetarno popularnom sportu. U ime STK Karlovac 2013, u stolnotenisku školu sve zainteresirane pozvao je Vjekoslav Tumpa, predsjednik kluba. Moderator predstavljanja stolnog tenisa u OŠ Banija bio je Josip Šut, tajnik STK Karlovac 2013."

Tekst i fotografije Josip Šut- Karlovac, 16. 5. 2015.

HUMANITARNA AKCIJA – Plastičnim čepovima do skupih ljekova

Članovi društva „Naša djeca“ organizirali su dobrotvornu akciju prikupljanja plastičnih čepova. Ovoj akciji odazvala se i naša škola. Čepovi će se donirati Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma u sklopu projekta Plastičnim čepovima do skupih ljekova. Učenici naše škole vrijedno su donosili čepove i prikupljali ih po razredima. Nešto čepova ostalo nam je nakon projekta Dječja mašta može svašta, tako da smo prikupili veliku količinu čepova. Čepovi su prikupljani  ispred Zorin doma tijekom Karlovačkog vrtuljka.

DRUŽENJE NA TURSKOM (Voditeljica: Linda Al Rajabi)

Na ovoj radionici učenici trećeg razreda naše škole družili su se na turskom, čuli su zanimljive priče o turskoj prošlosti, upoznali čak i neke likove iz slavne, osvajačke povijesti Turaka. Naučili su osnovne i korisne fraze koje će im pomoći kad se nađu oči u oči sa Šeherezadom ili Sulejmanom koji ne pričaju engleski.

KREATIVNI VRTULJAK - Dom za odgoj djece i mladeži, Banija

U srijedu, 12.05.2015. učenici područne škole Hrnetić posjetili su Dom za odgoj djece i mladeži. u sklopu organizacije „ kreativni vrtuljak „ sudjelovali su u više kreativnih radionica. Odgajatelji Doma za odgoj djece i mladeži organizirali su i s djecom proveli 5 različitih radionica. Učenici su sami ukrašavali svoje  majice naljepnicama koje su potom tiskali na majice. Zatim su radili vlastite minijature vodenim bojicama i drvenim bojicama koje su potom uokvirili. Fimo masom izrađivali su privjeske za ključeve i naušnice, a konturnim bojama i bojama za keramiku ukrašavali su keramičke šalice. Također su od gline izrađivali pločice sa ukrasima. Djeca su bila jako zadovoljna odabirom i izvedbom radionice kao i lijepim uspomenama koje su ponijeli sa sobom kućama.

Zahvaljujemo osoblju Doma za odgoj djece i mladeži na tako lijepom i zanimljivom druženju!

PŠ Hrnetić

objavio: Dijana Grginčić   datum: 15. 5. 2015.