ZAHVALA PEDAGOGINJI JASMINKI PETREKANIĆ

Nakon 35 godina rada u školi, zahvalni smo, sada već umirovljenoj pedagoginji Jasminki Petrekanić na njenoj posvećenosti radu i ljudima u OŠ Banija.

Iako školu čini ukupnost ljudi, čini mi se da svatko svojom osobnošću i djelima ostavlja trag u životima onih koju tu školu čine živom. Kao što organizam ne može bez srca - svog najvitalnijeg organa, tako u školi uvijek postoji osoba koja „pruža neprekidnu cirkulaciju u tijelo“.

Možda se ovaj uvod čini na prvu nerazumljiv i to onima koji nisu proveli vrijeme u našoj školi i nemaju osjećaj o tome  tko bi predstavljao taj vitalni organ u OŠ Banija. Svima ostalima više je nego logično da je riječ o našoj pedagoginji Jasminki Petrekanić koja je nedavno otišla u mirovinu.

Čini mi se da je danas, na dan Valentinova, najbolji dan da joj svi izrazimo zahvalnost što je postojala i radila u našoj školi. Sve nas koji smo bili pored nje godinama dotaknula je svojim odnosom prema  svima koji su je okruživali. Uvijek pomirbeno, sa željom da svi izađu kao pobjednici i da se nitko ne osjeća da sam po sebi nije dovoljan.

Svi smo imali trenutke gdje nas je naša Jasminka saslušala, usmjerila, pružila podršku ali i kao svaka majka odradila umjesto nas, bezuvjetno. Kada razmišljam o Jasminki  i o tome što napisati i kako zahvaliti osobi koja je svoj život, prije svega posvetila radu s djecom, zaista se puno misli i osjećaja vrti po glavi i u srcu. Čini mi se ipak da ništa od toga nije dovoljno dobro i da bi se izgubilo u prijevodu. Riječi u koje mogu satkati sve osjećaje koje je proizvela u nama tijekom godina su ljubav i poštovanje. Mene je, vjerujem kao i mnoge druge naučila oprostiti i otpustiti sve što remeti moj proces da postanem bolja osoba.  Vrijedne lekcije života koje sam naučila tijekom godina rada s njome ostat će kao čvrsti temelj.

Iako dolaze nove osobe u život škole, kako i treba biti, važno je ne zaboraviti tko je postavio temelje, unosio sklad i pružao „cirkulaciju“. Zaboraviti kako smo nastajali značilo bi odreći se samih sebe.

Iako ove riječi daju prizvuk oproštaja sa Jasminkom to nikad ne može biti oproštaj jer je svojim radom i ljubavi prema djeci zauvijek protkala temelje i zidove naše škole. Ugradila se u naša srca i samo joj možemo zahvaliti.

Hvala Vam Jasminka što ste bili veliki dio naše škole, poticali cirkulaciju kroz sve dijelove, oživljavali, mirili i opraštali svima koji su vas tijekom godina okrznuli.

Želimo Vam MIR u Vašoj mirovini, a u našu i Vašu školu ćete uvijek biti s ljubavlju primljeni. SRETNO VAM VALENTINOVO!

objavio: Dijana Grginčić   datum: 14. 2. 2017.