26. Smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola

GLOBE ekipa Tara Marković 7.b, Vita Grubešić 7.b i Marko Fičko 7.b sudjelovali su od 15. do 17. svibnja na državnoj razini 26. Smotre i natjecanja hrvatskih GLOBE škola u Čakovcu.

Domaćin natjecanja bila je II. Osnovna škola Čakovec.

Nakon svečanog otvorenja održano je predstavljanje učeničkih istraživačkih projekata. Ove godine imali smo zajednički istraživački projekt s OŠ Dubovac „Stablo kao klima uređaj“.

Učenici su uspješno predstavili svoje istraživanje u zadanom vremenu i odgovarali na pitanja prosudbenog povjerenstva.  O čemu su učenici istraživali pročitajte ovdje.

Drugi dio natjecanja, orijentacijsko natjecanje održao se u termama Sveti Martin na Muri. Naša ekipa startala je 17. po redu od 22 ekipe osnovnih škola. Zbog obilne kiše natjecanje se nije održalo na terenu nego u unutarnjim prostorijama hotela. Naši učenici pokazali su zavidno znanje iz geografije, kemije, biologije te poznavanja GLOBE protokola i baze podataka te su imali treći rezultat u znanju. Dio bodova nosi i brzina rješavanja praktičnih i teoretskih zadataka na kontrolnim točkama pa su u ukupnom zbroju bodova ostvarili 11. mjesto.

Vrijednost ovakvih natjecanja su i međusobna druženja, stjecanje prijateljstva i razmjena iskustva.

Čestitam našoj ekipi koja je sebe i školu predstavila na najbolji način!

Obogaćeni novim iskustvom vrijedno nastavljamo raditi dalje.

Ankica Veseljić

objavio: Ankica Veseljić   datum: 19. 5. 2023.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.