Pobjednici natječaja „Voda koju želimo“

Svjetska mreža muzeja vode po peti puta organizirala je nagradni natječaj „Voda koju želimo“ („The Water We Want“), a rad naših učenika i mentora osvojio je PRVO MJESTO.

Karlovačka Aquatika, kao dio spomenute mreže muzeja vode, obajvila je poziv za ovaj natječaj.

Naši učenici GLOBE grupe s mentoricama Ankicom Veseljić i Andrejom Gašparović prijavili su svoj rad u kategoriji video zapis i drugi mediji za učenike od 10 do 12 godina.

Na natječaj je pristiglo 113 radova iz više od 25 muzeja vode. Šest pobjednika iz pripadajućih kategorija odabrao je međunarodni žiri Savjetodavnog vijeća Odbora WAMU-NET mreže, nezavisnih edukatora i predstavnika UNESCO vodene obitelji.

Učenici GLOBE-ovci svakodnevno odlaze na svoje mjerno mjesto na lijevoj obali Kupe, uzimaju uzorke, analiziraju kvalitetu vode rijeke Kupe te njezinu bioraznolikost. Na osnovu brojnih prikupljenih podataka nastaju njihovi projekti i istraživački radovi.

U svome nagrađenom videu River for Future apeliraju na očuvanje vodenog bogatstva i naslijeđa.

Učenici su s mentoricama, 17. lipnja sudjelovali na webinaru prilikom proglašenja pobjednika te su predstavili svoj rad.

Ovaj uspjeh, dokaz je ustrajnosti u radu i ogromnog uloženog truda i  vremena.

Još jednom čestitamo našim učenicima i mentoricama na uspjehu koji je prepoznala i svjetska zajednica.

Na sljedećoj poveznici možete pogledati videouradak (kategorija All other Media, 10 – 12 years).

The Water We Want 2024

objavio: Antonija Mastelić Milanović   datum: 20. 6. 2024.

GLOBE program

GLOBE-državna natjecanja

Klikom na sliku ispod možete pogledati rezultate naše škole, Oš Banija na državnim smotrama i natjecanjima od 2003. godine do danas.

GLOBE- tim održao webinar

Učenici Oš Banija Karlovac održali su prvi puta 18.02.2014. g. webinar konferenciju sa znanstvenicima NASA-e.  Konferencija je održana u multimedijskoj učionici. Škola se morala najprije registrirati za učešće. Po primitku potvrde o registraciji,  počeli smo s pripremama uz voditeljicu  Barku  Komadinu. Učenici su pripremali  pitanja koja žele postaviti. Bilo je posebno zadovoljstvo slušati predavanje uz prezentaciju dr. Petersona. Webinaru je prisustvovalo 17 država. Tema su  bili sateliti i kruženje vode u prirodi. Mi smo dobili poziv i upute za uključenje u projekt  SMAP (mjerenja vlage u tlu za kalibriranje satelita). Dobili smo i neke za nas Globovce važne linkove i ppt dr. Petersona. Ponosni smo što nam se pružila takva prilika. Možete pogledati ppt na web stranici naše škole.

« Rujan 2024 »